Kategorie
News

Blind Prophet – największa premiera majowego Indie Spring Spree już dostępna w sprzedaży na Nintendo eShop!

RedDeer.Games, jeden z największych twórców i producentów gier na konsolę Nintendo Switch, wzbogacił swoje portfolio o tytuł The Blind Prophet. Ta mroczna gra miesiąca zadebiutowała na konsolach Nintendo Switch, kończąc majową edycję wydarzenia Indie Spring Spree.


Zobacz zwiastun The Blind Prophet

The Blind Prophet to gra przygodowa typu point-and-click, która łączy ze sobą ręcznie rysowane sceny z intrygującym, bogatym wątkiem fabularnym, zabierając graczy w podróż pełną tajemnic, nadprzyrodzonych elementów i satyry politycznej.

Gracz wcieli się w postać Bartolomeusza, jednego z dwunastu apostołów. Został on powołany przez Najwyższego, aby przynieść pokój rozkładającemu się od zła i deprawacji miastu Rotbork. I co najważniejsze, aby uwolnić jego uciskanych mieszkańców.W nieznanym labiryncie zepsutego miasta, gracz będzie mógł skorzystać z wielu umiejętności – zarówno boskich, jak i bardziej zwyczajnych – które pomogą oczyścić miasto. Jedną z ciekawszych umiejętności jest Oka Stalkera – nadprzyrodzona zdolność do wykrywania demonicznego skażenia.

Bartolomeusz nie jest jednak sam w tej nierównej walce. W mieście znajdują się również ludzie, którzy będą wspierać protagonistę i dostarczą wiele przydatnych informacji.

Dodatkowo, w The Blind Prophet, gracze będą mogli korzystać z przedmiotów znalezionych podczas eksploracji, które mogą przekształcić i używać by kontynuować historię.

The Blind Prophet jest dostępny globalnie na Nintendo Switch eShop.

Więcej informacji na temat gier wydawanych przez RedDeer.Games znajduje się na oficjalnej stronie, a także Facebooku Twitterze.

Bezpośredni kontakt PR: lucy@reddeer.games


 

PRESS KIT DOSTĘPNY DO POBRANIA TUTAJ

 


 

O REDDEER.GAMES
RedDeer.Games (RDG) jest niezależnym producentem i wydawcą gier wideo. Nagrodzony w kategorii „Najszybciej rozwijająca się firma Gamedev w Europie Środkowej”. Według „Forbesa” RDG znajduje się w Top50 polskich producentów gier. W ostatnich latach RedDeer.Games wydał takie tytuły jak: PID, Fluffy Horde, Cat Tales, AAA Clock 2, Space Tail, She Wants Me Dead, Reky, Broken Universe, League of Enthusiastic Losers, Pro Gymnast Simulator, EleMetals: Death Metal Death Match oraz Bit Orchard. Obecnie RedDeer.Games pracuje nad grami opartymi na licencjach takich jak Smerfy, Lucky Luke i wiele innych.


 

O Ars Goetia
Ars Goetia jest deweloperem gier wideo i działa na rynku od 2020 roku. Studio tworzy gry w charakterystycznym mrocznym, komiksowym stylu, oparte na motywach biblijnych. Ich dotychczas wydane tytuły to The Blind Prophet i HellSlave.

LET THE FUN BEGIN