Kategorie
News

[PL] RedDeer.Games, jeden z największych wydawców na Nintendo Switch, wyda pierwszą grę Longterm Games

Spółki RedDeer.Games i Longterm Games podpisały umowę wydawniczą i rozpoczęły wieloletnią współpracę. Pierwsza gra Longterm Games ukaże się na konsoli Nintendo Switch właśnie dzięki RedDeer.Games.

RedDeer.Games będzie odpowiadać za cały proces wydawniczy i marketing związany z konsolą Nintendo. Tytuł powstaje od 2020 roku, choć szczegóły na razie owiane są tajemnicą. 

– Widzieliśmy grę w akcji i muszę przyznać, że nasz zespół jest pod wielkim wrażeniem jakości produkcji. Cieszymy się, że będziemy mogli zmaksymalizować jej sprzedaż na Switchu – mówi Michał M. Lisiecki, prezes zarządu i współzałożyciel RedDeer.Games.

– Partnerstwo cieszy tym bardziej, że jesteśmy jedynym wydawcą, z którym Longterm Games będzie współpracować. W przypadku pozostałych platform, na których ukaże się gra, firma zdecydowała się wydać ją samodzielnie – dodaje. 

– Współpraca z RedDeer.Games otwiera nam drzwi rynku konsol Nintendo Switch, na który bardzo liczymy w przypadku naszej pierwszej produkcji. Wierzymy, że dzięki wsparciu marketingowemu wydawcy gra okaże się klasycznym long-sellerem – mówi Albert Rokicki, prezes zarządu Longterm Games.

RedDeer.Games to aktualnie jeden z największych wydawców gier na Nintendo Switch, mający w portfolio ponad 40 tytułów. Gry firmy regularnie pojawiają się w TOP30 sprzedaży tej konsoli we wszystkich regionach, a także w dodanej niedawno do eShopu kategorii – gry, przy których spędzono najwięcej czasu.  

Spośród 1777 wydawców na Nintendo Switch, RedDeer.Games w ciągu roku awansowało ze 136. na 63. pozycję, a w 2023 roku planuje trafić do TOP10. 

Longterm Games powstało w 2020 roku z inicjatywy Alberta Rokickiego, magistra ekonomii, doświadczonego inwestora, specjalizującego się w branży gamedev, założyciela portalu Longterm.pl. Jego życiową misją jest edukacja polskiego społeczeństwa w zakresie inwestycji giełdowych oraz przyciąganie zagranicznego kapitału do Polski. Realizuje ją między innymi dzięki popularnej stronie internetowej longterm.pl, wokół której zebrał dużą społeczność.

Na czele zespołu tworzącego pierwszą grę studia stoi Robert Ogłodziński, który w CD Projekt RED współtworzył m.in. Wiedźmina 3 i Cyberpunka 2077. Ma też na swoim koncie kilkanaście gier niezależnych

Oficjalnej prezentacji pierwszej gry Longterm Games możemy spodziewać się w przeciągu kilku tygodni. Premiera wstępnie zaplanowana została na IV kwartał 2022 roku.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź oficjalne konto Twitter RedDeer.games, fanpage Facebook, oficjalny serwer Discord i stronę RedDeer.games. Zapraszamy też do odwiedzenia profilu firmy na LinkedIn oraz dodatkowo – profilu Relacji Inwestorskich RDG na LinkedIn.

O REDDEER.GAMES
RedDeer.Games (RDG) to niezależne studio deweloperskie, prowadzące działalność operacyjną na rynku gier od czwartego kwartału 2019 r. Spółka jest producentem, a także wydawcą indie games własnych oraz tytułów innych producentów sprzedawanych na całym świecie w modelu dystrybucji cyfrowej, za pośrednictwem dedykowanych platform, w szczególności Nintendo eShop, Microsoft Store oraz STEAM, które są największymi dystrybutorami gier i aplikacji na świecie.

Łącząc kompetencje zespołu składającego się z pełnych pasji projektantów, artystów, muzyków, programistów i producentów, RDG tworzy zabawne i wciągające gry niezależne. Aktualnie spółka ma w swoim portfolio blisko 100 zakontraktowanych tytułów.

Rok 2022 to dla RDG przełom – na początku roku, spółka wewnątrz własnej struktury powołała dedykowany dział, który będzie odpowiedzialny za wdrożenie tokenów NFT do tytułów wydawanych przez studio. Dodatkowo, po dwóch latach działalności operacyjnej w segmencie indie, planuje rozszerzenie kompetencji w zakresie produkcji gier w AA | AA+.

Sprawdź reddeer.gamesby dowiedzieć sie wiecej.

O LONGTERM GAMES
Misją założonego w 2020 przez Alberta Rokickiego i Roberta Ogłodzińskiego studia jest tworzenie niepowtarzalnych, wybitnych gier wideo, w które gracze chcieliby grać bez końca. 

Model biznesowy zakłada tworzenie gier, które ma charakteryzować bardzo długi okres monetyzacji, dzięki czemu produkcje będą mogły uzyskać status typowych „long sellerów”, generujących przychody przez wiele lat, zarówno ze sprzedaży podstawowej wersji, jak również dodatków, trybów wieloosobowych (co-op), pakietów wraz z dostępem do wszystkich dodatków (tzw. „season pass”) oraz kolejnych części (sequels).

Po wiecej informacji na temat Longterm Games zapraszamy na oficjalny Facebook fanpage  studiaoraz jego stronę internetową.