Kategorie
News

Retrofuturystyczny Mechanic 8230: Escape from Ilgrot debiutuje na Nintendo Switch, jako trzecia premiera Indie Spring Spree

RedDeer.Games, twórca i wydawca gier niezależnych, ogłosił premierę gry przygodowej Mechanic 8230: Escape from Ilgrot,  zapowiadanej w majowym wydarzeniu Indie Spring Spree. Ta enigmatyczna gra point-and-click, jest dostępna na konsolach Nintendo Switch.

Zobacz zwiastun Mechanic 8230: Escape from Ilgrot

Mechanic 8230: Escape from Ilgrot to gra przygodowa point-and-click, osadzona w cyberpunkowym świecie, która została uznana przez graczy i między innymi nagrodzona na festiwalu Indie Cup S’21.

Jej bohater, tytułowy mechanik, musi odnaleźć swojego przyjaciela,  robota RO-2 i wraz z nim, ujawnić przerażające tajemnice skrywane w ruinach świata Bifrostia. Nie będzie to jednak proste zadanie, kiedy na RO-2 polują nieznani wrogowie.Zadaniem graczy będzie ucieczka z miasta Ilgrot, gdzie RO-2 jest poszukiwany. Aby tego dokonać, będą potrzebować zebrane po drodze przedmiotów i wykorzystywać je do rozwiązania wielu wymagających, logicznych zagadek.

Wyjątkowość Mechanica 8230 objawia się przede wszystkim dzięki wyjątkowej kombinacji stylizowanej grafiki, przywodzącej na myśl ilustracje z dziecięcych książek, oraz zawiłej, post-apokaliptycznej historii, z punkowym ambientem w tle.


Mechanic 8230: Escape From Ilgrot jest dostępny globalnie na Nintendo Switch eShop.

Więcej informacji na temat gier wydawanych przez RedDeer.Games znajduje się na oficjalnej stronie, a także Facebooku Twitterze.

Bezpośredni kontakt PR: lucy@reddeer.games


 

PRESS KIT DOSTĘPNY DO POBRANIA TUTAJ

 


 

O REDDEER.GAMES
RedDeer.Games (RDG) jest niezależnym producentem i wydawcą gier wideo. Nagrodzony w kategorii „Najszybciej rozwijająca się firma Gamedev w Europie Środkowej”. Według „Forbesa” RDG znajduje się w Top50 polskich producentów gier. W ostatnich latach RedDeer.Games wydał takie tytuły jak: PID, Fluffy Horde, Cat Tales, AAA Clock 2, Space Tail, She Wants Me Dead, Reky, Broken Universe, League of Enthusiastic Losers, Pro Gymnast Simulator, EleMetals: Death Metal Death Match oraz Bit Orchard. Obecnie RedDeer.Games pracuje nad grami opartymi na licencjach takich jak Smerfy, Lucky Luke i wiele innych.

O Retreaux Games
Retreaux Games zostało stworzone z pasji do gier wideo, oferując unikalne podejście do nowoczesnego wykorzystania stylistyki retro. Cel zespołu jest prosty: połączyć estetykę klasyki z nowoczesną wygodą i wyjątkową wrażliwością indie.

LET THE FUN BEGIN