Kategorie
News

Już 1 maja rusza Games of Poland – wydarzenie Steam pod patronatem RedDeer.Games

RedDeer.Games, jeden z czołowych twórców i wydawców gier indie na konsole Nintendo Switch, przedstawił studia i tytuły biorące udział w zbliżającym się wydarzeniu Steam – Games of Poland. Festiwal zrzeszający polskich twórców gier odbędzie się w dniach od 1 do 8 maja.

Oficjalna strona Games of Poland na platformie Steam 

– Bardzo się cieszę, że udało nam się skoordynować nasz pierwszy festiwal gier i zrzeszyć tak liczną grupę deweloperów z polskiego gamedevu. – mówi Marta Raczyńska-Wasiak, Dyrektorka działu Marketingu w RedDeer.Games.

– Mam nadzieję, że przyszłe edycje Games of Poland pozwolą na jeszcze szersze rozprzestrzenienie się cudownych, polskich tytułów na świecie – dodaje. 

W wydarzeniu Game of Poland gracze będą mieli okazję zapoznać się z ponad 100 tytułami polskich twórców gier. Oprócz wielu nieodkrytych skarbów, na liście znajduje się wiele ciekawych tytułów, docenionych przez graczy na całym świecie.

Jednym z nich jest niewątpliwie cieszący się wyjątkową popularnością i wyróżniający nietypowy gameplayem –  Lumencraft, studia 2Dynamic Games. Jest on unikalną kombinacją gry top-down, strzelanki oraz rogue-like’a z elementami tower defense. Niełatwym zadaniem graczy jest po prostu… uratowanie ludzkości w postapokaliptycznym świecie.

RedDeer.Games zaprezentuje swoją wielokrotnie nagradzaną arkadową grę akcji – Cyber Protocol. W tej klimatycznej, cyberpunkowej produkcji gracze wcielą się w rolę hakera, który wykorzystując szybki refleks i logiczne myślenie, będzie musiał pokonać ponad 100 wyjątkowo trudnych,  systemów bezpieczeństwa.

Na liście znajdują się również pozycje od Jutsu Games, czyli symulacja 911 Operator oraz najnowsza odsłona  serii – 112 Operator. W obu produkcjach gracze podejmują wymagającą rolę operatorów linii alarmowych, gdzie starają się jak najskuteczniej zarządzać zgłoszeniami i rozsyłaniem do nich, jednostek ratunkowych. 

Z ciekawszych propozycji czekających na graczy, są również piękne adaptacje znanych na całym świecie gier planszowych – Na skrzydłach i Quilts and Cats of Calico, od studia Monster Couch.

Wśród firm, które zdecydowały się na udział w Games from Poland, znalazły się także m.in.: THE PARASIGHT, Polyslash, Eremite Games, DeGenerals, Varsav Game Studios czy Star Drifters. 

Strona wydarzenia będzie podzielona na sekcje: Popularne tytułyGry w promocjiDarmowe Dema, gry z możliwością użycia Steam Deck, oraz nadchodzące polskie tytuły w sekcji Coming Soon. 5 porządkujących sekcji pomoże graczom łatwiej odnaleźć atrakcyjne dla nich gry. 

Nadrzędną misją RedDeer.Games w patronacie festiwalu Games of Poland, jest stworzenie przyjaznego miejsca dla twórców, gdzie ich gry będą miały jednakową dostrzegalność, bez względu na wielkość i budżet.

Więcej informacjina temat nadchodzących wydarzeń i premier RedDeer.Games znajduje się na naszej oficjalnej stronieFacebooku Twitterze.

Bezpośredni kontakt PR: lucy@reddeer.games

 


 

O REDDEER.GAMES

RedDeer.Games (RDG) jest niezależnym producentem i wydawcą gier wideo. Nagrodzony w kategorii „Najszybciej rozwijająca się firma Gamedev w Europie Środkowej”. Według „Forbesa” RDG znajduje się w Top50 polskich producentów gier. W ostatnich latach RedDeer.Games wydał takie tytuły jak: PID, Fluffy Horde, Cat Tales, AAA Clock 2, Space Tail, She Wants Me Dead, Reky, Broken Universe, League of Enthusiastic Losers, Pro Gymnast Simulator, EleMetals: Death Metal Death Match oraz Bit Orchard. Obecnie RedDeer.Games pracuje nad grami opartymi na takich licencjach jak Smerfy, Lucky Luke i wiele innych

LET THE FUN BEGIN