Kategorie
News

RedDeer.Games otrzymało dofinansowanie z Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych na stworzenie gry Stories from the Warcity z uniwersum Złego

RedDeer.Games uzyskało pozytywną decyzję w sprawie wniosku złożonego do Programu Wspierania Gier Wideo, organizowanego przez Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych.

Grant dla twórców gier, w wysokości 280 000 PLN, finansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, został przyznany RedDeer.Games na stworzenie prototypu gry w uniwersum Złego – Stories from the Warcity.

Stories from the Warcity będzie prototypem przygodowej gry akcji z widokiem izometrycznym, opartej na bestsellerowej powieści Leopolda Tyrmanda Zły.

Tworzona przez RedDeer.Games gra na jej podstawie skupi się na losach leczącej powojenne rany Warszawy. Oraz na historii jej samozwańczego mrocznego bohatera, którego zwą Złym.

Na ciemnych ulicach miasta gracze spotkają nieschematyczne postacie, zanurzą się w złożonej wielowątkowej historii i zdecydują, czy będą bohaterem tego miasta, czy kimś zupełnie przeciwnym…. Gracze skupią się na rozwiązywaniu kryminalnych zagadek i przemierzaniu zrujnowanych ulic miasta, które po raz kolejny w swojej historii budzi się do życia.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O GRZE ZŁY
 


 

Więcej informacji na temat gier wydawanych przez RedDeer.Games znajduje się na oficjalnej stronie, a także Facebooku Twitterze.

Bezpośredni kontakt PR: lucy@reddeer.games


 

PRESSKIT DOSTĘPNY DO POBRANIA TUTAJ

 


 

O REDDEER.GAMES
RedDeer.Games (RDG) jest wydawcą i producentem niezależnych gier wideo od 2019. Według „Forbesa”, RDG znajduje się w Top50 polskich producentów gier, a także został nagrodzony w kategorii „Najszybciej rozwijająca się firma Gamedev w Europie Środkowej”. Portfolio RDG składa się z ponad 80 oryginalnych tytułów indie, a wśród nich znajdują się między innymi Sprout Valley, One Night: Burlesque, Little Mouse Encyclopedia, She Wants Me Dead i Uzzuzzu My Pet – Golf Dash, a także gry z licencji The Smurfs, Kayko & Kokosh Zły. RDG wydaje gry na największych platformach dystrybucyjnych — Nintendo Switch, Steam, Xbox, PlayStation i iOS. W planach na 2024 rok RedDeer.Games ma wydanie gier DROS I See Red na konsolę Nintendo Switch, a także autorskiego projektu Tell Me Your Story.


 

O Leopoldzie Tyrmandzie (1920-1985)
Leopold Tyrmand to polski pisarz i publicysta, za życia uważany w Polsce za dość kontrowersyjnego i niechętnie publikowanego. Z pewnością był jednak znawcą i popularyzatorem jazzu.
Leopold Tyrmand urodził się w 1920 roku w Warszawie, w zasymilowanej rodzinie żydowskiej. W 1938 roku ukończył Gimnazjum im. Jana Kreczmara w Warszawie i wyjechał do Paryża, gdzie studiował architekturę w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych. Tam po raz pierwszy zetknął się z amerykańską muzyką jazzową i kulturą zachodnioeuropejską, która odcisnęła trwałe piętno na jego twórczości. Wybuch wojny zaskoczył go na wakacjach w Warszawie, skąd przedostał się do Wilna. Tam nawiązał kontakty z jedną z podziemnych organizacji niepodległościowych, za co w 1941 r. został aresztowany przez NKWD i skazany na osiem lat więzienia. Udało mu się uciec i po przedstawieniu fałszywych dokumentów zgłosił się do pracy w Rzeszy. W 1944 r. zaciągnął się jako marynarz na niemiecki statek, zamierzając przedostać się do neutralnej Szwecji. Został jednak schwytany w norweskim porcie i uwięziony w obozie koncentracyjnym Grini, gdzie doczekał końca wojny.

Po wojnie rozpoczął pracę jako dziennikarz w Agencji Prasowo-Informacyjnej, a następnie w redakcji „Przekroju”. Publikował w „Przekroju”, „Expressie Wieczornym”, „Tygodniku Powszechnym”, „Rzeczpospolitej”, „Dziś i Jutro” i „Ruchu Muzycznym”. Specjalizował się w recenzjach muzycznych, teatralnych i sportowych. W tym czasie ukazał się pierwszy zbiór jego opowiadań wojennych Hotel Ansgar. Sławę przyniosła mu jednak powieść sensacyjna o powojennej Warszawie Człowiek o białych oczach, będąca kryminałem z wątkiem miłosnym w tle. Nieco później ukazała się monografia Na brzegach jazzu, będąca kompendium wiedzy o jazzie, oraz zbiór opowiadań Gorzki smak czekolady Lucullus. Ze względu na bezkompromisowy charakter Tyrmanda, po 1958 roku spotkały go represje, a cenzura zatrzymała jego kolejne powieści. Ostatnią jego książką wydaną w Polsce był Filip, przedstawiający losy młodego Polaka, którego wojenne ścieżki prowadzą do Frankfurtu nad Menem. Powieść ta oparta jest na elementach biograficznych. Tyrmand wyemigrował z Polski w 1965 roku – najpierw podróżował po Europie, następnie udał się do Stanów Zjednoczonych.

Za granicą ukazały się książki Tyrmanda, m.in. powieść Siedem dalekich podróży, której akcja rozgrywa się w Darłowie; powieść Życie towarzyskie i uczuciowe piętnująca warszawskie środowisko inteligencji twórczej i jego służalczość wobec komunistów; zbiór esejów Zapiski dyletanta, opowiadający o Ameryce widzianej jego oczami; broszura o komunizmie Cywilizacja komunizmu; Dziennik 1954. Zmarł w 1985 roku, a jego Dziennik 1954 doczekał się pierwszego polskiego wydania dopiero w 1989 roku, w wersji mocno ocenzurowanej. Leopold Tyrmand ma w dorobku także niedokończoną minipowieść Wędrówki i myśli porucznika Stukułki, dramat Polacy, czyli wataha oraz szkic scenariusza do filmu Niebo. Jego teksty drukowane w prasie polskiej w latach 1946-1963 ukazały się w zbiorze Pokój ludziom dobrej woli.

LET THE FUN BEGIN