Kategorie
News

RedDeer.Games ogłosił zwycięzcę drugiego konkursu poświęconego uniwersum Złego

RedDeer.Games, pomysłodawca i główny deweloper serii gier wideo Zły, bazującej na licencji kultowej książki Leopolda Tyrmanda o tym samym tytule, ogłosił, że Krystian Kusz został zwycięzcą konkursu na grę planszową w świecie Złego.

Studio RedDeer.Games, działające na licencji tytułu Zły, Leopolda Tyrmanda, zorganizowała dwa konkursy, rozszerzające unikalne uniwersum powieści. 

W Maju został rozstrzygnięty pierwszy z konkursów, dotyczący stworzenia komiksu na podstawie książki. Pierwsze miejsce zajął Krzysztof Skory, a za nim Łukasz Pawlak oraz duet w postaci Marcina Bałczewskiego i Alana Gajewskiego.

Wszystkie prace nadesłane na konkurs na komiks, dostępne są pod LINKIEM

– „Zły” jest w zasadzie gotowym produktem do przełożenia na współczesną rozrywkę w każdej postaci – ta powieść jest nadal uniwersalna. – mówi zwycięzca konkursu, Krystian Kusz.

Z okazji wygranej w konkursie, Krystian udzielił wywiadu dla polskiego tygodnika – Wprost, w którym opowiedział o swoim nagrodzonym projekcie, ogólnych inspiracjach oraz życiowych doświadczeniach, które są pomocne w udanym rozwoju gier.

– Moja pasja do planszówek zaczęła się (…) gdy zrozumiałem, że projektowanie budynków oraz gier ma jeden wspólny mianownik. W obydwu przypadkach tworzy się z myślą o innych  (…). – opowiada w wywiadzie Krystian Kusz.

– Architektura musi uwzględniać aspekt ludzki – nastrój, oczekiwania, użyteczność. (…) gracz musi doświadczać podobnych uczuć. – dodaje zwycięzca.


 

Konkursy na komiks oraz planszówkę, nawiązywały do mrocznego świata powojennego miasta, wykreowanego przez Leopolda Tyrmanda w powieści Zły. Zadaniem uczestników było jej przedstawienie  w wiernej lub luźnej adaptacji.

Więcej informacji na temat nadchodzących wydarzeń i premier RedDeer.Games znajduje się na oficjalnej stronie, a także Facebooku i Twitterze

Więcej o wydarzeniu, grach i możliwości recenzji: lucy@reddeer.games


 

O REDDEER.GAMES
RedDeer.Games (RDG) jest niezależnym producentem i wydawcą gier wideo. Nagrodzony w kategorii „Najszybciej rozwijająca się firma Gamedev w Europie Środkowej”. Według „Forbesa” RDG znajduje się w Top50 polskich producentów gier. W ostatnich latach RedDeer.Games wydał takie tytuły jak: PID, Fluffy Horde, Cat Tales, AAA Clock 2, Space Tail, She Wants Me Dead, Reky, Broken Universe, League of Enthusiastic Losers, Pro Gymnast Simulator, EleMetals: Death Metal Death Match oraz Bit Orchard. Obecnie RedDeer.Games pracuje nad grami opartymi na licencjach takich jak Smerfy, Lucky Luke i wiele innych.

LET THE FUN BEGIN