Kategorie
News

Rodzina Treflików zmierza na konsole. RedDeer.Games nawiązuje współpracę z firmą KAZstudio SA, będącą częścią Grupy Trefl

RedDeer.Games, jeden z największych wydawców gier na Nintendo Switch i zdobywca nagrody najszybciej rosnącej spółki gamedev w Europie Środkowej, rozpoczyna nowy rozdział, którym jest współpraca z KAZstudiem – należącym do grupy spółek studiem animacji, w których skład wchodzi m.in. czołowy producent puzzli i gier planszowych w Europie, firma Trefl.

Dzięki współpracy popularni bohaterowie serialu dla dzieci, Rodzina Treflików, trafią na konsole.  

NOWY PRODUKT Z TREFLIKAMI NA NINTENDO SWITCH

– Rodzina Treflików to dla nas kluczowy brand, oparty na animacji dla dzieci stworzonej w należącym do Grupy Trefl KAZstudiu, i jednym z naszych strategicznych celów jest jego silny rozwój w kraju i za granicą. Współpraca z takimi licencjobiorcami jak RedDeer.Games jest dla nas bardzo ważna, ponieważ pomoże nam dotrzeć do nowych odbiorców, przede wszystkim zagranicznych – mówi Kazimierz Wierzbicki, właściciel Grupy Trefl. 

– Co nas cieszy i co warto podkreślić, podobnie jak serial niesie ze sobą wartości edukacyjne, tak nowy produkt z Treflikami na Nintendo Switch, także będzie służył rozwojowi i edukacji. To dla nas bardzo ważne, gdyż naszą misją jest tworzenie i dostarczanie mądrej i rozwijającej rozrywki – dodaje. 

OBEJRZYJ ZWIASTUN 

Umowa licencyjna zapewni fanom serialu i posiadaczom Nintendo Switch dostęp do wyjątkowej rozrywki z uwielbianymi postaciami Treflików. RedDeer.Games i KAZstudio będą wspólnie bawić i edukować dzieci na całym świecie.  

– Bardzo się cieszę, że to właśnie RedDeer.Games wprowadzi Rodzinę Treflików do cyfrowego świata i pomoże uznanym, polskim firmom – jakimi są KAZ Studio i Trefl SA, dotrzeć do zupełnie nowych odbiorców w skali globalnej – mówi Michał M. Lisiecki, CEO i współzałożyciel RedDeer.Games.

Pierwsze gry i aplikacje z Rodziną Treflików trafią na rynek jeszcze w pierwszej połowie 2023 roku.

TREFLIKI – JEDYNA TAKA, NADZWYCZAJNA RODZINA

Treflik, Treflinka i ich niezwyczajna rodzina pokazują dzieciom otaczający świat i pomagają go zrozumieć. Animowany serial muzyczny Rodzina Treflików powstał w 2013 roku w KAZstudio w Gdyni i szybko zdobył sympatię dzieci i ich rodziców w Polsce i na świecie. Tworzony jest w tradycyjnej technice animacji poklatkowej, w której do stworzenia jednej sekundy serialu, wykonuje się 25 zdjęć, co daje ponad 12 500 zdjęć na jeden odcinek. 

– Jako wielka miłośniczka puzzli jestem niezwykle szczęśliwa na współpracę z Grupą Trefl – mówi Marta Frankel-Dominik, Publishing Director w RedDeer.Games. – Uważam, że zapewni to korzyść i rozwój obu stronom. Otworzymy dla siebie nawzajem nowe perspektywy i możliwości – dodaje.

PRESS KIT DOSTĘPNY DO POBRANIA TUTAJO REDDEER.GAMES

Spółka RedDeer.Games (RDG) to niezależny producent i wydawca gier wideo.

Wyróżniona w kategorii „Najszybciej rozwijająca się spółka gamedev w Europie Centralnej”, zaliczana wg „Forbes” do Top50 polskich producentów gier.O KAZstudio

KAZstudio SA (dawniej Studio Trefl SA) powstało w 2013 roku w Gdyni. Studio specjalizuje się w tradycyjnej animacji poklatkowej z użyciem scenografii i ręcznie wykonanych lalek. Obecnie studio wyprodukowało 77 odcinków popularnego serialu telewizyjnego „Rodzina Treflików” oraz  104 odcinki bezdialogowej animacji „Bobaski i Miś”. Głównym reżyserem obu produkcji jest Marek Skrobecki, współtwórca takich produkcji jak nagrodzony Oscarem „Piotruś i Wilk” czy „Danny Boy”. 
Przy produkcjach współpracuje blisko 50 osobowy zespół profesjonalistów, dzięki czemu cały proces tworzenia animacji, od scenariusza po postprodukcję odbywa się w studiu w Gdyni.

Animacje KAZstudio można oglądać na całym świecie: w krajach CEE, Chinach, Meksyku, czy Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
Obecnie Studio pracuje nad specjalnym 26 min. odcinkiem świątecznym z Treflikami oraz 5. sezonem serialu “Bobaski i Miś”. 
“Rodzina Treflików” i “Bobaski i Miś” są współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.O TREFL SA

Misją Grupy Trefl jest tworzenie rozrywki, która dzięki spędzanym razem chwilom, łączy i zbliża ludzi do siebie. Trefl SA to firma rodzinna i pierwszy w Polsce producent puzzli, obecny na rynku od 1985 roku. Dziś Trefl jest w światowej czołówce producentów puzzli, jednym z ważniejszych producentów gier planszowych w Europie oraz największym producentem zabawek w Polsce. Sprzedaje zabawki do przeszło 60 krajów na całym świecie, przy czym większość produktów od początku konsekwentnie wytwarza w Polsce, we własnej fabryce w Gdyni, dbając o etyczny i zrównoważony proces produkcji.

Poza rozwojem własnych licencji, Rodziny Treflików i Bobaski Miś, ważną częścią biznesu jest produkcja puzzli, gier planszowych, zabawek oraz książek opartych na największych światowych licencjach, takich jak Disney, Mattel, czy Hasbro.

LET THE FUN BEGIN