Kategorie
News

Superhit prosto z Korei – pierwsza gra Uzzuzzu My Pet już dostępna w sprzedaży

RedDeer.Games, wydawca i deweloper gier między innymi na Nintendo Switch – wydał pierwszą zapowiedzianą grę w kooperacji z koreańską firmą OSSOSSO Inc. Uzzuzzu My Pet jest już dostępne globalnie w sklepie Nintendo eShop.

Zobacz Trailer Uzzuzuu My Pet

Pierwszy projekt Uzzuzzu My Pet, na konsole Nintendo Switch, który właśnie został wydany, zawiera różnorodne kolorowanki, przedstawiające główne postaci Uzzuzzu i ich codziennie przygody. Niezależnie od wieku – każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Uzzuzzu My Pet to pierwsza gra RDG we współpracy z koreańską firmą OOSSO Inc., która zajmuje się kreowaniem i promocją różnego rodzaju postaci i ich historii. RedDeer.Games przyjęło za cel globalne rozpowszechnienie marki – już uznawanej jako fenomen w Korei Południowej oraz Azji.
 


Do tej pory czwórka zwierzęcych przyjaciół – Boo, Tary, Kung, oraz Ta, stały się gwiazdami filmów animowanych, a ich fani mają możliwość, między innymi, zaprosić ich do swoich domów w formie pluszowych zabawek. Największym sukcesem Uzzuzzu My Pet jest jednak aplikacja Urzędu Skarbowego, z którego korzysta ponad 8 milionów Koreańczyków. Oprócz Korei Południowej, seria i produkty z nią związane jest również popularna w innych krajach azjatyckich.
 

RedDeer.Games zaplanował kolejne produkcje z serii Uzzuzuu My Pet, a jednym z nich będzie zegarek z przyjaciółmi Uzzuzzu –  jednej z najbardziej popularnych serii aplikacji stworzonych przez studio. Podobnie jak w poprzednich wersjach, użytkownicy będą mogli dostosować swój zegarek, tym razem z uroczymi zwierzakami Uzzuzzu.

Dodatkowo, została również zapowiedziana gra towarzyska w świecie Uzzuzzu My Pet, która wraz z bohaterami zabierze użytkowników konsol Nintendo Switch na prawdziwie szalone i roztańczone spotkania ze znajomymi.Gra Uzzuzuu My Pet jest już globalnie dostępna w Nintendo eShop. Daty kolejnych premier będą zapowiadane jeszcze w 2023 roku.

RedDeer.Games zapowiedział również rozszerzenie portfolio o kolejne gry z wykorzystaniem popularnych zwierzaków w następnych latach wydawniczych.


Więcej informacji na temat projektów RedDeer.Games znajduje się na oficjalnej stronie, a także Facebooku i Twitterze.

Bezpośredni kontakt i możliwość zrecenzowania gier: lucy@reddeer.games
 

PRESS KIT DOSTĘPNY DO POBRANIA TUTAJ

O REDDEER.GAMES

Spółka RedDeer.Games (RDG) to niezależny producent i wydawca gier wideo.

Wyróżniona w kategorii „Najszybciej rozwijająca się spółka gamedev w Europie Centralnej”, zaliczana wg „Forbes” do Top50 polskich producentów gier.


 

O OOSSO Inc.
Koreańska OOSSOO Inc. to firma zajmująca się profesjonalnym licencjonowaniem postaci oraz powiązanymi z nimi produktami. Na przestrzeni wielu lat zdobyła ogromne doświadczenie i wprawę w kierowaniu różnorodnymi projektami, zarówno na rynku krajowym jak i zagranicą. 
Ponadto projekt Uzzuzzu My Pet, zdobył nagrodę Ministra Kultury, Sportu i Turystyki na 2022 Korean Character Awards.
Dyrektor generalny Jong-Se Kim przez ponad 10 lat zajmował się licencjonowaniem postaci, merchandisingiem, marketingiem i promocją w firmie Iconix, a przez 13 lat był odpowiedzialny za treści na platformach medialnych w LG U Plus i SK Broadband. Posiada również doświadczenie w dystrybucji i promocji zagranicznych postaci z animacji do Korei.

LET THE FUN BEGIN