Kategorie
News

Tajemnicza gra majowego Indie Spring Spree ujawniona! Blind Prophet – premiera miesiąca dostępna od 26 maja

RedDeer.Games, czołowy twórca i producent gier niezależnych na konsole Nintendo Switch, ujawnił tytuł gry miesiąca, wchodzącego w skład majowych premier Indie Spring Spree. Mroczna opowieść The Blind Prophet zagości już 26 maja w sklepie Nintendo eShop.

Zobacz zwiastun The Blind Prophet

The Blind Prophet to mocny, ociekający brudem i gęstą atmosferą point-and-click, z rozbudowaną fabułą i komiksowym stylem. W tej opowieści, gracze wcielą się w ponurą postać apostoła Bartholomeusa, na którym spoczywa zadanie najwyższej wagi – wyzwolenie skorumpowanego miasta Rotbork i jego mieszkańców, spod władzy Wielkiego Zła.Od strony artystycznej gra inspirowana jest komiksową stylistyką i została całkowicie ręcznie narysowana przez Baptiste Miny – artystę, ilustratora i założyciela studia ArsGoetia, stojącego za stworzeniem The Blind Prophet.

Oprócz ogromu zagadek i tajemnic do rozwiązania, The Blind Prophet to artystyczna uczta. Statyczne, komiksowe przerywniki filmowe oraz specjalnie skomponowany, smolisty soundtrack pogłębiają immersję i w widowiskowy sposób pozwalają graczowi uczestniczyć w tej  mrocznej historii. The Blind Prophet wchodzi w skład majowego programu Indie Spring Spree, który rozpoczął się od premiery Tiny Dragon StoryW kolejnych tygodniach, oprócz wspomnianego The Blind Prophet, pojawią się takie nowe tytuły jak For a Vast Future i Mechanic 8320.


 

Wszystkie gry będą dostępne w specjalnych promocyjnych cenach na Nintendo Switch eShop.


 

PRESS KIT DOSTĘPNY DO POBRANIA TUTAJ

 


 

O REDDEER.GAMES
RedDeer.Games (RDG) jest niezależnym producentem i wydawcą gier wideo. Nagrodzony w kategorii „Najszybciej rozwijająca się firma Gamedev w Europie Środkowej”. Według „Forbesa” RDG znajduje się w Top50 polskich producentów gier. W ostatnich latach RedDeer.Games wydał takie tytuły jak: PID, Fluffy Horde, Cat Tales, AAA Clock 2, Space Tail, She Wants Me Dead, Reky, Broken Universe, League of Enthusiastic Losers, Pro Gymnast Simulator, EleMetals: Death Metal Death Match oraz Bit Orchard. Obecnie RedDeer.Games pracuje nad grami opartymi na licencjach takich jak Smerfy, Lucky Luke i wiele innych.

LET THE FUN BEGIN