Kategorie
News

Uzzuzzu My Pet – RedDeer.Games wprowadza hit prosto z Korei na Nintendo Switch już w 2023 roku

RedDeer.Games,  jeden z wiodących wydawców gier na Nintendo Switch ogłosił rozpoczęcie współpracy z koreańską firmą OOSSO Inc. – zajmującą się licencjonowaniem postaci w przestrzeni medialnej. Dzięki nawiązanej współpracy, już w tym roku sławni w całej Korei Południowej i części Azji – przyjaciele z Uzzuzzu My Pet zagoszczą w grach i aplikacjach, stworzonych z myślą o miłośnikach konsoli Nintendo Switch na całym świecie i w każdym wieku.

Do tej pory czwórka zwierzęcych przyjaciół oprócz popularnych filmów animowanych czy maskotek – zadomowiła się poprzez aplikacje Urzędu Skarbowego u ponad 8 milionów koreańczyków. Oprócz Korei Południowej, seria i produkty z nią związane jest również popularna między innymi w Chinach i Indonezji.

– Czarujący i roześmiani przyjaciele Uzzuzzu My Pet, wiodący twórca gier RedDeer.Games z Polski, oraz OOSSO z Korei wyruszają razem w nadzwyczajną podróż w świat, której nie mogę się doczekać. – mówi Jong-Se Kim, właściciel OOSSO Inc.
 

Trzy projekty z Uzzuzzu My Pet już w tym roku

Pod koniec pierwszego kwartału 2023r. RDG zapowiedział premiery trzech tytułów z serii Uzzuzzu My Pet na Nintendo Switch, z których pierwsza z nich – Uzzuzzu My Pet z pięknymi kolorowankami pojawi się jeszcze pod koniec pierwszego kwartału bieżącego roku.

W planach na kolejne kwartały jest zegarek z przyjaciółmi Uzzuzzu –  który dołączy do grona jednej z najbardziej popularnych serii aplikacji stworzonych przez RedDeer.Games. Podobnie jak w poprzednich wersjach, użytkownicy będą mogli dostosować swój zegarek, wybierając swojego ulubionego zwierzaka, lub całą paczkę.

Ostatni zapowiedziany tytuł na ten rok, dotyczyć będzie gry towarzyskiej w świecie dla Uzzuzzu My Pet, która wraz z bohaterami zabierze użytkowników konsol Nintendo Switch na prawdziwie szalone i roztańczone spotkania ze znajomymi.

– Jestem niezmiernie szczęśliwa i dumna, że firma OOSSO powierzyła nam swoją licencję Uzzuzzu My Pet. Tło początek pięknej przygody i ekspansji popularnego, koreańskiego brandu na rynki międzynarodowe. – mówi Marta Frankel-Dominik, Publishing Director RDG.

OBEJRZYJ TRAILER
 

Poznaj Boo, Tarę, Kung’a i Ta – koreańskie urocze psy i koty

Uzzuzzu My Pet to czwórka uroczych przyjaciół. Boo – szczeniak Bichon Frise, który użyje wszystkiego w roli gryzaka, kotka Tara rasy Ragdoll, imprezowy Golden Retriever imieniem Kung, oraz Ta – kochający lenistwo pers. Różnią się gatunkami, rasami i osobowościami, ale każdy jest równie wyjątkowy. Razem tworzą nierozłączną i zwariowaną paczkę, dobrze się bawiąc i pląsając przy żywych rytmach muzyki.

Pierwsze gry i aplikacje z serii Uzzuzuu My Pet pojawią się na konsolach Nintendo Switch już pod koniec pierwszego kwartału 2023. RedDeer.Games planuje rozszeżyć portfolio o kolejne produkcje z wykorzystaniem popularnych zwierzaków w kolejnych latach wydawniczych.

Więcej informacji na temat projektów RedDeer.Games znajduje się na oficjalnej stronie, a także Facebooku Twitterze.

 

PRESS KIT DOSTĘPNY DO POBRANIA TUTAJ

 

O REDDEER.GAMES

Spółka RedDeer.Games (RDG) to niezależny producent i wydawca gier wideo.

Wyróżniona w kategorii „Najszybciej rozwijająca się spółka gamedev w Europie Centralnej”, zaliczana wg „Forbes” do Top50 polskich producentów gier.


 

O OOSSO Inc.
Koreańska OOSSOO Inc. to firma zajmująca się profesjonalnym licencjonowaniem postaci oraz powiązanymi z nimi produktami. Na przestrzeni wielu lat zdobyła ogromne doświadczenie i wprawę w kierowaniu różnorodnymi projektami, zarówno na rynku krajowym jak i zagranicą. 
Ponadto projekt Uzzuzzu My Pet, zdobył nagrodę Ministra Kultury, Sportu i Turystyki na 2022 Korean Character Awards.
Dyrektor generalny Jong-Se Kim przez ponad 10 lat zajmował się licencjonowaniem postaci, merchandisingiem, marketingiem i promocją w firmie Iconix, a przez 13 lat był odpowiedzialny za treści na platformach medialnych w LG U Plus i SK Broadband. Posiada również doświadczenie w dystrybucji i promocji zagranicznych postaci z animacji do Korei.

LET THE FUN BEGIN